ضرورت اعلام فسخ معامله به طرف دیگر قرارداد

مشاوره با وکیل در مورد فسخ معامله 

اگر نیاز به اخذ مشاوره تلفنی با وکیل متخصص در مورد فسخ معامله و سایر موضوعات حقوقی دارید می توانید  از طریق  اینجا  از خدمات حقوقی وکلای مجرب و پایه یک تهران به طور شبانه روزی بهره مند شوید . 

ضرورت اعلام فسخ معامله به طرف دیگر قرارداد

نظریه مشورتی در خصوص نحوه فسخ معامله

سوال

در مواردی که برای احد از طرفین معامله به دلیل غبن یا عیب در مبیع، خیار فسخ معامله به وجود آید آیا ضرورت دارد که به طرف مقابل فسخ معامله را اعلام کند؟ به عبارت دیگر آیا عدم اعلام فسخ معامله مانع از اعمال خیار فسخ است یا خیر؟

پاسخ

به موجب ماده ۴۴۹ قانون مدنی، فسخ به هر لفظ یا فعلی که دلالت بر آن کند حاصل می‌شود، بنابراین از ماده فوق‌الذکر و ماده ۶۹ قانون ثبت اسناد و املاک کشور چنین استنباط می‌شود که فسخ معامله باید به طرف اعلام شود و کسی که مدعی فسخ معامله است، ضرورت دارد اراده خود مبنی بر فسخ معامله را به طرف دیگر معامله اعلام کند.

مطالعه بیشتر :

نحوه فسخ قرارداد با استناد به خیار تعذر‌ تسلیم

معاملاتی که طبق قانون قابل فسخ هستند

دیدگاه خود را بنویسید